Nabídka práce > Vedoucí Centra denních služeb

Vedoucí Centra denních služeb

Náplň práce

VEDOUCÍ CENTRA DENNÍCH SLUŽEB

Hledáme kolegu/kolegyni se zkušenostmi z oblasti poskytování sociálních služeb na pozici vedoucí ambulantní služby Centrum denních služeb Nová DUHA na Černém Mostě a Galerie Duhovka ve Vysočanech.

Vedoucí CDS řídí službu jako celek, zodpovídá za kvalitu služby a její koncepci, nastavuje poslání a cíle služby, vede tým pracovníků služby (metodik, sociální pracovník, koordinátor a asistenti), úzce spolupracuje s vedením organizace a s ostatními službami Společnosti DUHA.

Co bude Vaší pracovní náplní?
• Nastavování vizí a akčních plánů CDS
• Výběr a přijímání nových zaměstnanců, nastavení a kontrola harmonogramu zaškolení
• Práce na rozvoji koncepce a nabídky služby CDS (modernizace celkové náplně CDS podle aktuálních potřeb naší cílové skupiny, pravidelná aktualizace nabídky aktivit, kreativních činností a odpoledních klubů) a zodpovědnost za proces zavedení změn
• Spolupráce na rozvoji kvality služby CDS, pravidelná aktualizace a kontrola používání standardů kvality a pracovních postupů v praxi (spolupráce s celým týmem, manažerkou kvality)
• Spolupráce s manažerkou pro rozvoj organizace především v oblasti PR, prezentace kreativních a tvůrčích činností na webu a e-shopu Společnosti DUHA nebo pomoc při koordinaci předem sjednaných akcích pro veřejnost (účast na vánočních trzích atd.)
• Podílení se na finančním zajištění služby (donoři, grantová řízení, dotace)
• Zodpovědnost za celkové zajištění provozu a chodu CDS (plánování a schvalování nákupů materiálu a vybavení, docházka klientů, spolupráce a komunikace se službou Chráněné bydlení, komunikace s firmou dovážející obědy, řízení pracovníka údržby atd.).
• Vedení porad CDS
• Kontrola výkazů práce a podkladů ke mzdám
• Příprava podkladů k vyúčtování za službu CDS pro klienty
• Vedení pokladny
• Podílení se na přijímání klientů do služby CDS
• Komunikace s rodinami nebo opatrovníky klientů
• Realizace hodnocení kvality CDS a hodnocení roku s klienty, rodiči/opatrovníky
• Hodnocení práce a naplňování osobních profesních cílů s přímými podřízenými

Požadavky

Jaké profesní a osobnostní předpoklady by měl mít vedoucí CHB?

• VŠ, VOŠ vzdělání sociálního zaměření dle Zákona č. 108/2006 Sb. a odpovídající praxi – zkušenost s přímou prací s lidmi s mentálním znevýhodněním, případně s lidmi s jiným typem znevýhodnění (duševní)
• Zkušenost s vedením lidí, koncepční prací v sociálních službách alespoň po dobu 5 let
• Morální a trestní bezúhonnost
• Dovednost pracovat s časem, stanovovat priority

• Dovednosti:
- Vést tým lidí a organizovat jejich práci
- Prezentační dovednosti
- Umět nést vysokou míru zodpovědnosti
- Umět reflektovat svůj způsob práce
- Umět objektivně hodnotit práci podřízených
- Aktivně komunikovat s klientem i jeho rodinou a umět přizpůsobit komunikaci klientovi
- Umět posoudit řešení různých situací
- Práce s PC – uživatelská úroveň (Excel, Word, Powerpoint)

• Osobní vlastnosti:
- Spolehlivost
- Objektivita
- Respekt k druhým lidem
- Taktnost
- Loajalita
- Samostatnost, schopnost přijmout zodpovědnost
- Schopnost poradit si a řešit neobvyklé situace
- Pozitivní, přátelský a vstřícný přístup
- Dobré duševní zdraví a odolnost vůči stresu

Nabízíme

Co nabízíme?
• Práci na plný úvazek
• Zaškolení v pracovní pozici
• Pracovní mobil, notebook
• Další vzdělávání, účast na supervizích
• Dobré platové podmínky a mimořádné odměny dle možností organizace
• 6 týdnů dovolené
• Stravenky

Další informace

Místo výkonů práce: Praha
Nástup: od 1. 4. 2024 nebo dle domluvy
Pokud máte zájem o tuto pracovní pozici, zašlete svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a uvedení kontaktu, na který se můžeme obrátit pro reference. Bez těchto náležitostí nebudete do výběrového řízení zařazeni. Vybrané kandidáty budeme zvát na osobní pohovor. V rámci osobního setkání povedeme diskusi nad předem zvolenými okruhy, na které se budete moci připravit. Struktura bude zaslána vybraným uchazečům před setkáním, prostřednictvím emailu.
Termín uzávěrky přijímání žádostí: do 8. 3. 2024
Do výběrového řízení budete pozváni po splnění výše uvedených podmínek. Výběrové řízení je dvoukolové.

Společnost DUHA si vyhrazuje právo zrušit či prodloužit výběrové řízení, nevybere-li z přijatých žádostí vhodného kandidáta.
Kontaktní osoba: Bc. Michaela Chromá, ředitelka Společnosti DUHA
e-mail: chroma@spolecnostduha.cz

Informace o pozici

  • Společnost DUHA, z.ú.
  • Hlavní město Praha
  • Obor: Ostatní,
  • Požadované vzdělání:
  • Požadované jazyky: český jazyk
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Benefity: stravenky, telefon, notebook, dovolená 6 týdnů,
  • Místo pracoviště: Praha - Černý Most a Vysočany