Jak získat nejrychleji brigádu

 

S hledáním brigády je potřeba začít co nejdříve. Když chcete pracovat například v červnu, je květen ten nejzazší termín. Můžete ale najít brigády na srpen a září. Nejprve se vyplatí rozhodit sítě mezi známými, u rodičů v práci, nezapomeňte na vývěsky inzerátů – hledám brigádu. Kromě inzerátů na internetu se můžete porozhlédnout třeba i v tisku a oblíbených supermarketech.

 

Mnoho brigád nevyžaduje vysokou kvalifikaci a ani mnoho pracovních zkušeností. Rozhodující je proto spíše celkový dojem a důvěra, jakou na zaměstnavatele uděláte. Nepodceňujte tak motivační dopis a vlastní prezentaci na pohovoru.

 

Pokud se vám brigádu nepodaří sehnat takto on-line, běžte se zeptat po městě, nejlépe do obchodních center. Často zde visí inzeráty, které na internetu vůbec nenajdete a vaše šance se tak výrazně zvýší. Zde pak často platí, že si příliš nevybírají a vezmou toho, kdo se přijde zeptat první a udělá alespoň trochu seriózní dojem. Pokud už za sebou máte nějaké zkušenosti, určitě s sebou vždy noste životopis.

 

 

Job search pracovních nabídek ve Velké Británii, snadné vyhledávání na MyJobsi.co.uk .