Jak si najít brigádu v oboru

 

 

Studenti vysokých škol obvykle hledají dlouhodobější brigádu, kde se kromě přivýdělku naučí i něco, co se jim bude hodit v pozdější pracovní kariéře – tedy nejlépe práci přímo ve studovaném oboru. V takovém případě pak kromě brigád můžete využít široké nabídky stáží pro studenty, které obvykle pořádají velké nadnárodní firmy.

 

Brigádou snů je pak často pro vysokoškoláka pomocná vědecká síla na vlastní univerzitě, proto sledujte mimo pracovních portálů i webové stránky vaší fakulty / školy.

 

Zajímá vás nějaká konkrétní firma třeba proto, že je blízko vašeho bydliště či podniká v oboru, který vás zajímá? Nečekejte, zda uveřejní pracovní nabídky a nabídněte se sami. Kontaktujte sekretariát či personální oddělení a uvidíte. Mnoho firem obsadí pozice dříve, než stihnou vyvěsit inzeráty.

 

Letní brigády

Studenti středních škol pochopitelně většinou hledají brigádu pouze na letní prázdniny. Mají štěstí, protože v tomto období je nabídka inzerce sezónních prací zdaleka největší, to samé se ale dá říci i o konkurenci mezi uchazeči.

Snadno můžete získat tradiční brigády v obchodech, jako je například doplňování zboží či práce za pokladnou, v pohostinství, v pekárnách a cukrárnách nebo třeba na festivalech a v kempech.

Brigády na léto jsou možné nejvíce v obchodech jako náhrada za pracovníky, kteří zrovna čerpají dovolenou. Podobně volné pozice bývají také u roznosu letáků a novin.

Tady je ale důležité si vše dobře spočítat (kolik zhruba vyjde hodinová mzda). Požadavek na roznos by měl být reálný, abyste ho zvládli a aby se brigáda vyplatila.

Další možností je práce v gastronomii servírky a číšníka, případně jako pomocná síla v kuchyni.

Možná toužíte vyzkoušet si kancelářskou práci. Může se jednat o rúzné třídění dokumentů, práci s dokumenty na počítači, asistentské práce a podobně.

 

 

Nejlepsibrigady.cz | Pracovní portál od 123jobs Media s.r.o.

----------------------------------

Oferty pracy , Praca ogłoszenia a volné pracovní pozice v Polsku na MyJobsi.pl.

Jobbörse , Stellenangebote a nabídky inzerce práce v Německu najdete on-line na portálu MyJobsi.de.