Jak hledat správnou brigádu

 

 

S hledáním letní brigády je potřeba začít co nejdříve. Když chcete pracovat v červnu, je květen ten nejzazší termín pro hledání volného místa. Můžete si ale najít brigády na srpen a září. Nejprve se vyplatí porozhodit sítě mezi známými, u rodičů v práci, nezapomeňte na sledování inzerátů – hledáme brigádníka.

 

Kromě inzerátů na internetu se můžete porozhlédnout třeba v tisku nebo velkých supermarketech.

Někdy narazíte i na prezentace firem na školách, ty jsou dobrým způsobem jak pro studenty, tak hlavně pro firmy, neboť se zde zaměřují přímo na studenty určitých škol a snaží se jim představit své pole působnosti a nalákat je ke spolupráci formou brigády.

Pokud se vám brigádu nepodaří sehnat takto, běžte se zeptat po městě, nejlépe do obchodních center. Často právě zde visí inzeráty, které na internetu vůbec nenajdete a vaše šance na získání brigády se tak výrazně zvýší.

Zde pak často platí, že si příliš nevybírají a vezmou toho, kdo se přijde první osobně zeptat a udělá trochu seriózní dojem. Pokud už za sebou máte nějaké zkušenosti, určitě s sebou vždy noste připravený životopis.

 

Při hledání brigády buďte obezřetní

Pozor si při výběru nové brigády dávejte zejména na profil zaměstnavatele a jeho solidnost, zrádné mohou být také dodatečné náklady, spojené s prací. Typicky po vás někde mohou chtít absolvovat drahé školení, vyřídit si nejrůznější průkazy či si platit cestovní náklady.

V takových případech si vše dobře přdem propočítejte, ať nejste z výsledného čistého výdělku nepříjemně překvapeni.

 

 

NÁŠ TIP: Doporučujeme také sledovat nabídky pracovních a personálních agentur které nabízejí mnoho volných brigád a denně je aktualizují. Agentura vyřídí všechny formality spojené s nástupem k zaměstnavateli a je garantem včasné výplaty mzdy. Větší agentury nabízejí i možnost výplaty finančních záloh dle dohody. Na agentury si před nástupem určitě vyhledejte veškeré dostupné infrmace a recenze. Ne každá pracovní agentura je solidním partnerem pro hledání nové práce.

 

 

Nejlepsibrigady.cz | Pracovní portál od 123jobs Media s.r.o.

----------------------------------------

Job advertising site - nabídky inzerce práce v Velké Británii najdete na  MyJobsi.co.uk.

MyJobsi.cz je největší vyhledávač inzerce práce v České republice.