Jak hledat správnou brigádu

 

Brigády jsou obvykle dostupné v nejrůznějších obchodech jako náhrada za pracovníky, kteří čerpají dovolenou nebo v době zvýšených prodejů například kolem vánoc nebo v období akcí a výprodejů.

 

Podobně volné pozice bývají také u roznosu letáků a novin. Tady je ale důležité si vše dobře spočítat (kolik zhruba vyjde hodinová mzda). Požadavek na roznos by měl být reálný, abyste ho zvládli a aby se brigáda vyplatila.

 

Další možností je sezóní práce servírky a číšníka, případně pomocná síla v kuchyni či brigáda jako umývač nádobí.

 

Možná si také budete chtít vyzkoušet kancelářskou práci. Může se jednat o třídění dokumentů, psaní emailů, práci s dokumenty v počítači, asistentské práce a podobně. Určitě se zde budou hodit vaše dobré jazykové znalosti. Zajímavé místo by mohlo být i na recepci. Práce vpodobě brigády bývá zajímavá i v callcentrech, ale pouze pokud jste dostatečně komunikativní, máte trpělivost a umíte dobře jednat s lidmi, pak stojí za vyzkoušení.

 

NÁŠ TIP: Doporučujeme také sledovat nabídky pracovních agentur které nabízejí mnoho volných brigád a denně je aktualizují. Agentura vyřídí všechny formality spojené s nástupem k zaměstnavateli a je garantem včasné výplaty. Větší agentury nabízejí i možnost výplaty záloh dle dohody.

 

Job advertising site - nabídky práce v UK najdete na  MyJobsi.co.uk .