Kdy nastal čas změnit práci

 

Jednou za čas je dobré si položit otázku o smysluplnosti své práce. Baví mě to, co dělám? Proč zůstávám pořád na stejném místě? Je to tím, že jsem spokojený, nebo je za tím že mám strach ze změny?

U lidí, kteří jsou schopni vlastní sebereflexe, pak relativně rychle přichází uvědomění aktuální potřeby věci řešit, například změnou svého zaměstnání. Je proto důležité začít věc opravdu aktivně řešit, jen uvědomění problému nevyřeší vůbec nic.

 

Postavit se čelem problému je proto nasnadě. Je to rutina, stereotyp, dosažení pomyslného vrcholu kariéry co vás ubíjí? Najednou začne chybět motor, který by člověka poháněl k dalším aktivitám, a objeví se před námi nutnost rozhodnutí. Buďto to nějak "doklepu" do důchodu, nebo zkusím něco nového a znovu zmíněný motor nastartuji. 

Pokud v sobě člověk najde chuť a odvahu uskutečnit změnu a začít někde jinde, velice často tím výrazně zlepší subjektivní kvalitu svého života. Přece jen, dělat věci s radostí nás naplňí mnohem více než dělat věci jen proto, že jsem je dělal celý život předtím. Je dobré si také připomenout, že existuje ještě další kategorie, a to jsou lidé, kteří takovou potřebu změny nezaregistrují ani po letité praxi a jejich práce je stále baví. Ti to mají samozřejmě v rozhodování nejjednodušší.

 

NÁŠ TIP: I když práci zrovna nehledáte je dobré mít přehled o nabídkách pracovního trhu. Pracovní portál Nejlepsibrigady.cz zobrazuje svoje nabídky práce a brigád také u největšího vyhledávače práce Jobsi.cz, https://www.jobsi.cz .

 

 

Job posting - nabídky práce snadno a přehledně v zahraničí na MyJobsi.com .

Jobbörse , Stellenangebote a nabídky práce ve Švýcarsku hledejte na portálu MyJobsi.ch .